Lidt om mig selv
Jeg er født i Tarm i Vestjylland tilbage i 1996. Jeg er uddannet teolog fra Menighedsfakultetet og Århus universitet (2019-2025). Jeg har tidligere også gået på Børkop Højskole og arbejdet på soldaterhjem.
Jeg er selv kommet en del i IMU-sammenhænge, og jeg har både fået rigtig meget ud af det trosmæssigt, men også fællesskabsmæssigt, og det er noget som jeg rigtig gerne vil give videre til andre, fordi ham der Jesus er en rigtig vigtig person at kende efter min mening. Derfor vil jeg også gerne snakke med folk om deres relation til Gud, men også bare om alle mulige andre sjove ting.
I min fritid holder jeg mig i gang ved hjælp af styrketræning, som jeg går en del op i. Derudover slapper jeg godt af med en god film eller en lang gåtur nede i skoven.
Jeg kan tilbyde
- Forbøn, sjælesorg og medvandring
- Vejledning i jeres fællesskab
- Forkyndelse. Det kan være over alle mulige emner, men blandt andet:
- Troen og dens indflydelse i vores hverdag
- Synder, men dog retfærdig (Retfærdiggørelseslære)
- Guds kærlighed (Vores værdi)
